Čo zaujímavé máme za sebou

• Ani tento rok našu školu neobišiel Mikuláš, ako ináč s darčekmi, potešili sa mu všetci, aj keď ho sprevádzal čertisko.
  • Oddychovali sme, pretože sme mali mimoriadne prázdniny – chrípkové, ale potešili sa im len tí zdraví. Pre chorých to nebolo bohviečo. Keď sme v januári prišli do školy, veruže sme mali čo robiť.
  • Angličtinári a ruštinári so svojimi vyučujúcimi pripravili pre rodičov slávnostnú akadémiu pod názvom Family picnic. Účasti rodičov sme sa potešili a im sa na oplátku páčil pestrý program.
  • V piatok, 19. januára, prišli na slávnostný zápis budúci prváci. Privítali ich terajší prváci, ktorí sa pochválili tým, čo sa už stihli naučiť. Nezaostali ani škôlkári, pretože v lesnej škole presvedčili, že vedia spievať i recitovať a v ich rozžiarených očkách bolo vidno, že sa do školy už odteraz tešia.
  • Prišlo polročné vysvedčenie, niektorých príjemne potešilo a niektorých … (niekedy sa hovorí bez komentára)
  • Najstarších žiakov školy, deviatakov, prekvapilo (zaskočilo? potešilo?), že celoslovenské testovanie vedomostí Monitor 9, na ktoré sa psychicky pripravili, bolo kvôli spomínanej chrípke preložené na 13. marca. V tej chvíli boli radi, ale teraz by ho už určite chceli mať za sebou. Držíme palce!!!
  • Milú akciu Návšteva po rokoch zorganizovali vyučujúci cudzích jazykov.  7. februára k nám zavítala na stretnutie pani učiteľka Labaničová. Zaujímali nás mnohé veci, preto sme sa spýtali, napríklad:

Čo vás v živote najviac fascinuje?

Čo považujete za najväčšiu vzácnosť?

Čo vás vie najviac rozveseliť?

Čo vás napĺňa najväčším šťastím?

Ako vyzerá váš najkrajší deň?

• Okrem toho sme sa stihli zapojiť do rôznych súťaží, boli to napríklad súťaže Šaliansky Maťko, Európa v škole, Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko, geografická olympiáda, pytagoriáda, športové súťaže a ďalšie aktivity. Mnohé ešte máme pred sebou.

• Aj jarné prázdniny sú preč, hoci sme si ich vychutnali, už teraz sa tešíme na tie ďalšie.

Do ďalších dní vám prajeme veľa úspechov!!!